Reduta ordona test wiedzy

Pobierz

Sprawdź co pamiętasz!. Sprawdź się!Indyjones.. Reduta ordona - pytania z lektury Lista pytań dotyczących lektury Reduta ordona.10 Questions Show answers Question 1 20 seconds Q.. Reduta Ordona - Quiz z lektury.. w Warszawie na woli w Krakowie w Częstochowie w jakim Filmie Została wyreceytowana Reduta Ordona ?. Adam Mickiewicz Jan Pytalski Juliusz Słowacki Do jakiego rodzaju literackiego należy ?. Wciąż dymią i świecą; I nie tyle prędkich słów gniewne usta miecą, Nie tyle przejdzie uczuć przez duszę w rozpaczy, Ile z tych dział leciało bomb, kul i kartaczy.- Test 1) Kto napisał Redutę Ordona?. Świtezianka Rozwiąż test.Ogrom sił atakujących, nieprzeliczone wojska porównane do morza Reduta porównana do wąskiej, ostrej skały zalewanej przez morze Wojska rosyjskie porównane do niosącej śmierć i zniszczenie niepowstrzymanej lawy błota.. Klasa 7 Klasa 8 Polski.. Detektywi na kółkach".. pole bitwy, Kościuszki 64 Pole bitwy, Warszawska wola 54 pole bitwy, Marszałkowska 24 Czym była Reduta Ordona?. a) cała historia została zmyślona przez autora b) Autor napisał go po wysłuchaniu opowieści jednego z uczestników c) utwór jest pisany podczas bitwy 3) Jak miał na imię główny bohater?Kto napisał "Redute Ordona" ?. Balladyna: .. Rozwiąż test: Reduta ordona: Adam Mickiewicz: Rozwiąż test: Mendel Gdański: Maria Konopnicka: Rozwiąż test:May 9, 20229) Ludzie z wioski przybiegli pożegnać Pułkownika, gdyż: a) kierowała nimi zwykła ciekawość..

Quiz wiedzy z lektury "Cyberiada".

Sprawdź co pamiętasz!. Setki pytań, dzięki którym nie umknie Ci żaden szczegół z przeczytanej książki.. c) zostali do tego zmuszeni przez żołnierzy.. sześć 4. b) wódz był sławny i chcieli oddać mu szacunek.. wg Iwonapolak35 "Reduta Ordona" - analiza i interpretacja Brakujące słowo.. "Reduta Ordona" - test wiedzy Test wg Babaodpolskiego Klasa 7 Klasa 8 Polski Plan wydarzeń - "Reduta Ordona" Połącz w pary wg Sylwiakuklo Klasa 7 Klasa 8 Polski Reduta Ordona - notatka Brakujące słowo wg Sylwiakuklo Klasa 7 Klasa 8 Polski Reduta Ordona - porówananie wojska Sortowanie według grup wg MeluapaniodpolskiegoMay 30, 2022ADAM MICKIEWICZ, REDUTA ORDONA Czas akcji: 1831 rok Miejsce akcji: dzielnica Warszawy - Wola Bohaterowie: Ordon i jego oddziak, wojska carskie TEST Przeczytaj tekst i wykonaj zadania.. Zawiera wszystkie powyższe pytania.. Rozwiąż test Powiązane z testem z Reduty Ordona Reduta ordona - test znajomości lektury Test znajomości lektury Reduty Ordona.. Stepy akermańskie Rozwiąż test.. 1835 Gdzie toczy się akcja utworu?. Do jakiego rodzaju literackiego zaliczamy ten utwór?. pytanie 1 z 10 Kto jest autorem utworu "Reduta Ordona"?. Lathelinne 3 lata temu 9 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0 Udostępnij 3 Skomentuj 8 Super!.

Test wiedzy ze znajomości utworu "Reduta Ordona".

Nam strzelać nie kazano.. a) 100 b) 400 c) 200 8) Czym jest reduta?Sprawdź swoją znajomość książki i rozwiąż trudny test z lektury Reduta ordona Adama Mickiewicza.. answer choices tak nie Question 4 30 seconds Q.Czarne chorągwie na śmierć prowadzą zastępy.. Generałem dowodzącym podczas bitwy Żołnierzem walczącym w trakcie bitwyReduta Ordona Test wiedzy W którym roku toczy się akcja utworu?. wg Mfera.Testy z lektur Adama Mickiewicza ( 9) Dziady cz. II Rozwiąż test.. W którym roku rozgrywa się akcja utworu?. Kto napisał Redutę Ordona?. Nam strzelaé nie kazano.. Sprawdź co pamiętasz!. Żołnierze ponoszą ofiarę, poświęcają swoje życie , przeciwstawiając się złu Oddziały są wysłannikami .Reduta Ordona - Quiz z lektury.. I spojrzałem na cenę, Dwieście dolców chciano, Altyreryji pierdków ciągną się pierogi, Krzywo, krótko, blisko jako rumu brzegi.. w Moskwie w Warszawie we Lwowie "Redutę Ordona" możemy nazwać poematem opisowo-refleksyjnym, ponieważ: łączy w sobie cechy liryki i dramatu łączy w sobie cechy liryki i epiki łączy w sobie cechy epiki i dramatu Kto opowiada o zdarzeniach?Jun 2, 2022This quiz is incomplete!. Sześć tylko miała harmat.. a) Adam Mickiewicz b) Juliusz Słowacki c) Henryk Sienkiewicz 2) W jakich okolicznościach powstał utwór?. Kopia Reduta Ordona - car- notatka Brakujące słowo..

I widziałem ich kapcia,Znajdziesz u nas profesjonalne testy wiedzy z lektur.

— Wstqpilem na dzialo I spojrzalem na pole; dwiešcie armat grzmialo.. Kto miał przewagę liczebną spośród walczących ze sobą armii?. Artyleryji ruskiéj ciqgnq sie szeregi, 1844 Gdzie rozgrywa się akcja?. Nam pierdzieć nie kazano, Wstąpiłam do baru.. Liryka Epika Dramat Kiedy dzieją się wydarzenia przedstawione w utworze?. Kto opowiada o zdarzeniach?. Syzyfowe PraceJak dobrze znasz utwór Adama Mickiewicza pt: "Reduta Ordona"?. a) Aby nie oddać jej w ręce wroga b) Aby się jej poprostu pozbyć c) Aby wysadzić wroga 7) Ile ,,armat grzmiało''?. Sprawdź co pamiętasz!. "Przeróbka Reduty Ordona".. »Poniżej znajdziesz listę pytań z lektury Reduta ordona, które mogą Ci się przydać do powtórki.. — Wstąpiłem na działo 2.. Czy autor uśmierca Ordona?. Od jakich słów zaczyna się utwór?. Śmierć Pułkownika Rozwiąż test.. Klasa 7 Klasa 8 Polski.. a) w 1832 b) w 1852 c) w 1943 6) Dlaczego oficer wysadził skład amunicji?. 10) Pułkownik został porównany do Stefana Czarnieckiego, gdyż : a) łączy ich ten sam żołnierski los b) pochodzą z tych samych stron c .Test wiedzy ze znajomości utworu "Dziady część II".. Condividi Condividi di Babaodpolskiego.. Sprawdź co pamiętasz!. Rosjanie 5.May 24, 2022Trudny test z Reduty Ordona Czy odpowiesz prawidłowo na wszystkie pytania z lektury?. May 6, 2022a) Przez wybuch b) Przez postrzał c) Ordon nie umarł 5) W którym roku został napisany utwór?.

Pytania do lektury Lista pytań do lektury Reduta ordona Adama Mickiewicza.

Pan Tadeusz Rozwiąż test.. W czasie powstania listopadowego W czasie powstania styczniowego W czasie pierwszej wojny światowej Gdzie dzieje się akcja?. Juliusz Słowacki Adam Mickiewicz Julian Ordon Sprawdź się w poniższych tematach: Skrzynia Władcy Piorunów - Quiz z lektury Test wiedzy z lektury "Skrzynia Władcy Piorunów.. W 1934 r. W 1831 r. W 1931 r.Kiedy dzieje się akcja Reduty Ordona?. Test wiedzy ze znajomości utworu "Reduta Ordona".. wg Aw2020 "Reduta Ordona" - rozpoznaj środki poetyckie..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt